IKEA v Indii nabízí dovoz rikšami na solární pohon

Mezinárodní prodejce nábytku IKEA bude používat rikši na solární energii pro dovoz z nové pobočky v Indii. První IKEA v Indii spustila online nákup na začátku srpna po dokončení dvouleté výstavby.

Rikši budou tvořit přibližně 20 % z celé flotily společnosti IKEA, které budou nabíjeny jedním z 4 000 solárních panelů umístěných na střeše obchodu. Tyto rikši jsou nejen ekologicky šetrné a udržitelné, ale také se s nimi lépe manévruje typickými cestami v Indii.

Více než ulehčení procesu doručování, se implementací těchto rikš snaží snížit emise uhlíku v Indii. IKEA prostě nechce přispívat ke znečištění, se kterým se země po desetiletí potýká. Tyto rikšy jsou součástí snahy IKEA podporovat obnovitelné a ekologické zdroje energií jako spolehlivé a užitečné alternativy.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762