Kavárna Sip of Hope nabízí zákazníkům teplé nápoje a poradenství v oblasti duševního zdraví

Spojené státy procházejí krizí v oblasti duševního zdraví a prevence sebevražd. Nedávné sebevraždy osobností jako je Kate Spade nebo Anthony Bourdain vyvolali pozornost k faktu, že počet sebevražd v USA stoupá. Kavárna Sip of Hope v Chicagu chce řešit tento problém a nabízí poradenství v oblasti duševního zdraví společně se šálkem káva.

Kavárnu provozuje charitativní organizace Hope for the Day a 100 % tržeb z prodeje kávy jde zpět do charity. Všichni zaměstnanci v prodejně jsou certifikováni v oblasti první pomoci v oblasti duševního zdraví, takže jsou kvalifikováni pro poskytování poradenství.

Posláním Sip of Hope je vyvolat konverzaci: „Největší překážkou prevence sebevraždy je ticho. My jako komunita můžeme začít rozhovor o duševním zdraví. V tom jsme společně.“ Model kavárny vytváří uvolněný prostor, kde lidé, kteří trpí, mohou najít někoho, s kým si mohou promluvit. Sip of Hope je v současné době otevřena pouze v Chicagu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762