AccorHotels používá biometrická data, aby pro vás našel perfektní místo na dovolenou

Hotelový řetězec AccorHotels se spojil s agenturami Cossette a The Mill, aby vyvinul dokonalý smyslový zážitek, který vám pomůže odhalit, jakou dovolenou hosté ve skutečnosti chtějí. Program se jmenuje Seeker by Le Club AccorHotels, a v podstatě se jedná o upgrade věrnostního programu hotelu AccorHotels, který tak umožňuje nabízet velmi personalizované služby.

Online verze tohoto programu využívá webovou kameru počítače a přední fotoaparát na chytrém telefonu, který měří srdeční frekvenci a puls, aby odhalil, který typ cestování považuje člověk za nejatraktivnější. Využívá k tomu šest různých ukazatelů, včetně psychologické, osobnostní, destinační a stylu. Je totiž třeba změřit biometrické reakce na různé fotografie a zážitky (studené versus teplé destinace; relax versus dobrodružství; venkov versus město; rodina nebo romantika ve dvou).

Kromě této online verze vyvíjí AccorHotels také stánky, které se objeví v několika hotelech. V tuto chvíli je mohli vyzkoušet jen novináři. Ti si na hlavu připnuli čelenku, která monitorovala mozkové vlny. Náramek na ruce zase sledoval srdeční frekvenci a reakci na kůži. Na konci byly biometrické údaje převedeny pomocí algoritmu do barevného psychografického grafu, který vám ukázal ideální cestovní destinaci.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762