Náramek Sip Safe dokáže odhalit drogy ve vašem pití

4,500 Australanů každoročně vypije nápoj s přidanou drogou, z toho 40 % je obětí sexuálního násilí. Proto se Monash University rozhodla pomoc vzdělávat své studenty, aby byli více ostražití, co se týče pití. Vznikl tak náramek, který dokáže detekovat drogy a pomáhá chránit studenty před vypitím nápoje, do kterého někdo dal drogu.

Náramek Sip Safe funguje tak, že detekuje drogy z kapky nápoje aplikované na speciální část náramku. Během okamžiku se změní barva náramku, pokud byl nápoj vystaven ketaminu nebo GHB, což jsou dvě běžné drogy, které se vkládají do pití, aby došlo ke zdrogování člověka. Náramek Sip Safe navíc poskytuje vizuální zastrašení pro ty, kdo by chtěli omámit člověka drogou. Univerzita při navrhování náramku zohlednila i klasické festivalové potřeby, takže na náramek lze umístit loga partnerů festivalu apod.

Náramek Sip Safe byl poprvé uveden vyzkoušet během závěrečné oslavy zkoušek Schoolies v listopadu 2017. Tato aktivace byla spárována s průzkumem trhu prostřednictvím rozhovorů a průzkumů, které poskytovaly informace o distribuci, využití a zapojení uživatelů. Počáteční program zaznamenal více než 6000 náramků distribuovaných vysokoškolským studentům spolu s informacemi o bezpečnosti nápojů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766