Kanadský startup se snaží zabránit plýtvání potravinami pomocí metody “plaťte, kolik chcete”

Kanadský startup Feed It Forward má za cíl pomoci snížit hlad a eliminovat potravinový odpad tím, že povzbudí Kanaďany, aby darovali své nevyužité a neprodané potraviny. Kromě toho shromažďují neprodané potraviny od zemědělců, distributorů, restaurací a obchodů s potravinami, které by jinak šly na skládku. Jejich nejnovější iniciativou je maloobchodní prodejna v Torontu, kde zákazníci mohou zaplatit za jídlo, jak uznají za vhodné.

Jagger Gordon, šéfkuchař a zakladatel společnosti Feed it Forward, otevřel obchod zahrnující pekárnu, kavárnu, zahradu na střeše a polévkový bar. Obchod funguje tak, že sbírá nepoužité a nežádoucí potraviny jak od jednotlivců, tak od provozoven. Jedná se o potraviny, které jsou pomačkané, deformované nebo s končící lhůtou platnosti. Feed it Forward také používá výběr produktů z vlastní farmy v Whitby. Následně prodává jídlo zpátky veřejnosti za nízkou cenu nebo jen tolik, kolik chtějí zaplatit. Někteří zákazníci se například mohou rozhodnout, že zaplatí větší částku, aby pomohli ostatním, kteří si nemohou dovolit platit za jídlo. Dále rodiny mohou vybrat pouze denní dávku jídla. To má zajistit, aby se jídlo v obchodě hned nevyčerpalo.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762