Virtuální testovací jízda nabízí možnost projet se italskými Alpami ve voze Mazda

Jedna z nejzajímavějších částí nákupu nového vozu je, že si můžete vyzkoušet testovací jízdu. Výrobci automobilů se obecně snaží usnadnit lidem rezervování jídly v novém modelu a nabízejí možnosti jako je vyzvednutí a vysazení doma nebo práce. Nicméně ani toto úsilí zcela nevylučuje problémy spojené s plánováním nebo povětrnostními vlivy, které by mohly představovat problém z dojmu během testovací jízdy.

Mazda nabízí alternativu s použitím technologie, která poskytuje jinou zkušební jízdu, jenž dokonce nevyžaduje řidičský průkaz. Od podzimu roku 2017 realizuje britská Mazda pop-up akce v nákupních centrech s testovacími jízdy ve virtuální realitě. Program začal s uvedením hybridního crossoveru CX-5 na trhu v USA a do roku 2018 se rozšířil o sportovní vůz MX-5.

Jakmile jsou VR brýle nasazeny, tak návštěvníci mohou v každém vozidle zažít jízdu na točité cestě přes italské Alpy nebo si projet několik kol na testovací dráze Longcross, která se nachází jihozápadně od Londýna. VR cesta je spíše zážitkem „jízdy po trati“, aniž by účastníci skutečně řídili, přidávali plyn nebo brzdili. VR má za cíl poskytnout dynamický prvek.

Mazda neomezuje VR zkušenosti jen s těmito pop-up akcemi: prodejci brzy získají VR soupravy, které umožní nakupujícím prožít interaktivní brožuru a prohlížet virtuální obsah vyvinutý speciálně pro prodejny.

Kromě VR projektu nabízí společnost Mazda v Evropě bezplatnou aplikaci Drive Together, která zahrnuje možnost vidět koncepty vozů Mazda a další vozidla v rozšířené realitě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762