Chytré ponožky léčí chronické žilní onemocnění

Krev při protékáni žílami také prochází řadou jednosměrných chlopní. Pokud se tyto chlopně nebo žíly zvětší, tak snižují průtok krve. To může vést k širokému spektru stavů, jako jsou křečové žíly, lymfedém a hluboká žilní trombóza. Pokud nejsou řádně léčeny, tak některé typy cirkulačních problémů mohou vést k amputaci, plicní embolii, mrtvici, a dokonce k úmrtí. Aby se tomu zabránilo, tak lékaři doporučují použití kompresních zařízení pro osoby, které mají problémy s cirkulací. Jeden společný problém však spočívá v tom, že jsou nepohodlné a obtížně se oblékají. V důsledku toho mnoho lidí, kteří je potřebují, přestane tyto stlačující nástroje nosit. Nyní izraelská společnost ElastiMed vyvinula inteligentní kompresní zařízení, které pomůže zlepšit oběh krve v nohách.

Zařízení ElastiMed je určeno k nošení po celý den. Nosí se na noze a rytmicky se rozšiřuje a stahuje. To napodobuje přirozené kontrakce lýtkových svalů a pomáhá tok krve z nohou do srdce. Technologie společnosti ElastiMed využívá elektroaktivní polymery (EAP), materiál, který se roztahuje a stahuje, když je stimulován elektrickým polem. Zařízení je také kompatibilní s IoT. Obsahuje integrované senzory pro sběr dat a monitoring.

Chronické žilní nemoci postihne podle odhadů přibližně 1 z 1000 lidí v západním světě. Trh kompresních zařízení k léčbě těchto onemocnění je přibližně pohybuje kolem 2,2 miliard dolarů ročně. Společnost v současné době prochází klinickými zkouškami a žádá o regulační schválení v Evropě a ve Spojených státech. Doufá, že tato zařízení budou k prodeji do roku 2019.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762