K zobrazení obsahu této dětské knihy se musí děti ušpinit od hlíny

Značka Omo (na některých trzích jako značka Persil) chce povzbudit děti, aby si více hráli venku. Podle studie od Nielsen z roku 2017 se totiž 72 % rodičů obává, že chytré telefony představují příliš velké rozptýlení pro děti a 71 % má obavy z toho, že jejich děti tráví příliš mnoho času s mobilními zařízeními. Proto Omo vytvořila dětskou knihu, která zobrazí obsah pouze tehdy, pokud čtenář na stránkách knihy rozmaže hlínu.

Agentura Ogilvy z Kapského města vytvořila knihu The Book of Dirt (Kniha špíny) ve spolupráci s umělcem Karabo Poppy, aby odvyprávěli na stránkách příběh The Tale of Spots and Stripes (Příběh skvrn a proužků). Agentura si na projekt přizvala odborníky na tisk Colourtone Aries, aby vytvořili formuli inkoustu, která po kontaktu se špínou zobrazí krásné ilustrace.

Kniha byla navržena tak, aby uplatnila klíčové rozvojové dovednosti dítěte, včetně hmatových a motorických dovedností, vizuálního vnímání, vývoje jazyka a vzdělávání.

Značka Omo spustila projekt v řadě škol a získala podporu od Centre for Early Childhood Development, což je přední poskytovatel nástrojů pro vzdělávání dětí v Jižní Africe. Značka lobuje u místní vlády, aby se kniha stala součástí učebních osnov.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762