Student navrhl sáčky, ve kterých v pračce uvaříte jídlo během praní

Izraelský student Iftach Gazit navrhl sáčky na potraviny, které můžete vložit do pračky a využít praní k uvaření jídla k večeři. Sáčky Sous La Vie vznikly součástí kurzu průmyslového designu na Bezalel Academy of Arts and Design a spoléhají na metodu vaření známou jako sous-vide.

Tyto sáčky na potraviny Sous La Vie jsou vodotěsné a vakuové, aby se uvnitř udržela vysoká vlhkost. Speciální papír Tyvek pak zajišťuje rovnoměrné uvaření jídla.

“Místo toho, abyste museli své sous-vide jídlo vařit na 58 °C po dobu dvou a půl hodiny, tak stačí nastavit pračku na syntetické praní po delší dobu,“ vysvětluje designér. „Pro vaření zeleniny stačí nastavit pračku na bavlnu pro krátký program.“

Součástí prototypu balení jsou i zásoby balených pokrmů a vedlejších chodů s doporučenými pracími teplotami a nutričními informacemi, které mají podobu stylu štítků na oblečení.

Iftach Gazit měl na paměti i potřeby bezdomovců, kteří tráví čas v bezpečí prádelen, jež jsou otevřeny 24/7. Navíc bezdomovci nemají příliš mnoho příležitostí si kde uvařit jídlo.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762