Španělská banka BBVA testuje platby pomocí selfie

Španělská nadnárodní banka BBVA prosazuje trend neviditelných plateb pomocí „selfie“ plateb. Po registraci do aplikace Selfie & Go stačí zapnout Bluetooth a lokalizační služby telefonu a pak už se stačí jednoduše usmívat na určeném stánku, abyste zaplatili za zboží a služby.

Vlastními slovy společnosti BBVA tato technologie ruší v podstatě proces nakupování. Brzy bude placení plynulé, protože už není třeba vytahovat peněženku, kartu nebo podepisovat kus papíru. Tím, že odstraní skutečný platební styk, je cílem technologie optimalizace maloobchodního trhu a zefektivnění obchodních zkušeností.

Systém BBVA je v současné době ve zkušebním provozu v ústředí banky. Tisíce zaměstnanců v milánské kanceláři společnosti se mohou přihlásit do programu a využít ji k zaplacení potravin nebo nápojů přímo na místě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762