IKEA nabízí dětem možnost si stavět vlastní výtvory z kartonových krabic

Většina rodičů zažila to, když jejich děti objeví kartonové krabice, se kterými si pár dní začnou hrát a zapomenou na své vlastní hračky. Díky novému projektu Toy Box se IKEA snaží zlepšit zábavu, kterou děti mohou mít s kartonovými krabicemi.

Ikea pracovala na projektu s agenturami Wunderman a Kantar. Výzkum, který firmy provedly, odhalil, že „přibližně polovina rodičů tvrdí, že mají potíže přicházet s kreativními způsoby, jak si jejich děti mohou hrát,“ což je důvod, proč nová aplikace na chytrý telefon tohle má změnit. Aplikace umožňuje uživatelům pořídit snímek pomocí telefonu a ta pak navrhne možné výtvory na základě velikosti krabice spolu s návodem krok za krokem. Mnoho produktů IKEA se dodává ve velkých krabicích, takže aplikace může také poskytnout dětem aktivní zábavu, zatímco rodiče staví nábytek.

Implementace technologie rozšířené reality pomocí uživatelsky přívětivé aplikace umožňuje značce nejen nabídnout rodinnou aktivitu, ale také kartonovým krabicím, které by se jinak vyhodily, nabízí druhý život v podobě řemeslného projektu. Aplikace Toy box měla premiéru na festivalu Cannes Lions a brzy bude dostupná všem.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762