Digitální poznávací značka Rplate dokáže mimo jiné sledovat polohu vozu

Společnost Reviver Auto vytvořila digitální poznávací značky zvané Rplate a Kalifornie je první stát ve Spojených státech, který je testuje. Podle Book of Joe se jedná o stejnou technologii, kterou najdete v Kindlu od Amazonu. Tím poznávací značky zobrazují jasně čísla a písmena i ve větším meřítku.

Rplate mohou navíc posílat informace o poloze řidiče (spolu s osobní zprávou), platit mýtné a elektronicky registrovat vozidlo. Řidiči mohou také dostávat podrobnosti o uzavírkách silnic, pokud se nějaké na trase nacházejí.

Zatímco vše výše uvedené dokáží i mobilní aplikace a navigace, tak tyto poznávací značky mohou pomáhat společnostem jako je Amazon nebo UPS v rámci monitorování pohybu jejich řidičů. Manažeři mohou sledovat progres dodávky a zda nevyjela mimo delegovanou trasu. Tyto poznávací značky mohou také sledovat tachmetr a spotřebu elektrické energie, což pomáhá v rámci budoucí údržby.

V tuto chvíli mohou o Rplate žádat pouze řidiči v Kalifornii za cenu 699 USD (plus dalších 7 dolarů měsíčně jako poplatek). V současné době jsou povoleny pouze na zadní straně vozu. Stát Arizona zkouší tyto desky pouze v rámci testovacích jízd a další státy jako Texas a Florida přibydou později tento rok.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762