CVS nabízí produkty prostřednictvím neupravených fotek skutečných žen

CVS je pro mnoho lidí v Americe jediným místem pro veškerou beauty kosmetiku, péči o pleť a zdravotní potřeby. Nicméně v dnešním světě upravených modelek na Instagramu a photoshopovaných kampaní jsou spotřebitelé unaveni z toho, že jsou jim podsunovány retušované fotografie, které propagují nedosažitelný fyzický standard krásy, a jen vyvolává pocit sklíčenosti namísto inspirace a povzbuzování k nákupu propagovaného produktu. To je důvod, proč lékárna zavedla CVS Beauty Mark, která zákazníkům ukáže, že související obrázky na displeji nebyly žádným způsobem upravovány.

Tato iniciativa zajistí nejen to, že reklamní fotografie žen v obchodech CVS nepropagují nedosažitelný vzhled, ale umožní ženám různých tvarů, velikostí, ras i věku, aby se prezentovaly. U mnoha žen totiž nejde jen o nadměrné retušování, co je trápí u nakupování kosmetických výrobků, ale jde i o nedostatek rozmanitosti ve fotografiích, který by přesně odrážely identitu skutečných zákaznic.

Rozhodnutí společnosti CVS být zcela transparentní by mohl povzbudit další maloobchodníky a značky, aby přehodnotili vlastní kampaně a marketingové strategie, protože spotřebitelé více než kdy jindy touží vidět sebe sama. Společně by tak mohli rozšiřovat kosmetické normy odrážející se v reklamách.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762