Aplikace Firstage nabídla první živý AR hudební koncert na světě

Firstage je mobilní aplikace, která umožňuje uživatelům pomocí rozšířené reality streamovat živé hudební představení a exkluzivní události představující jejich oblíbené kapely přímo na konferenčním stole. Irská platforma umožňuje fanouškům zážitek v reálném čase a přístup na vyžádání k umělcům po celém světě. Čímž odstraňuje typické bariéry mezi hudebníky a jejich fanoušky, jako jsou náklady na dopravu a místem konání.

19. června odvysílal Firstage první živý AR koncert na světě, který zobrazoval hip hop umělce Darceho. To je významný krok pro hudební průmysl a potenciálně revoluční způsob, jakým fanoušci mohou konzumovat živé představení. Zakladatel Keith Lawler vysvětluje tento krok následovně: „Jsem velmi nadšený, že jsme přivedli Firstage Live na svět. Jediným způsobem, jak umělci v současnosti vydělávají peníze, jsou živé koncerty, ale najednou můžete odehrát pouze jeden koncert a vaše publikum je také limitované. S Firstage můžete hrát milionům fanoušků kdekoli na světě.“

Nejen, že aplikace umožňuje zejména novým hudebníkům větší příležitost k získání pozornosti a udržet si víc peněz z jejich výnosů, ale také uživatelům umožňuje připojit se přímo k umělcům a hudbě, kterou mají rádi. To jim umožňuje lepší přístupnost a optimální pohodlí, protože mohou streamovat, sledovat a poslouchat ve 3D, ať už jsou kdekoli.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762