Holandská společnost přenesla výrobu jízdních kol zpátky do své země

Mokumono Bicycles má za cíl přivést místní výrobu do holandského cyklistického průmyslu prostřednictvím inovativních a ekologických postupů. Společnost Hubs vyrábí jízdní kola pomocí metody, která kombinuje automatizaci a robotiku, urychluje a zjednodušuje výrobu a zároveň snižuje práci potřebnou pro vývoj jízdních kol.

Tom Schiller a jeho bratr Bob, který založil firmu jako student designu, nyní vede firmu. Na začátku společnosti získali přes Kickstarter finanční prostředky na iniciativu ve výši 92 000 EUR. Tato obrovská odezva pomohla vyvinout první jízdní kolo zvané Delta, které získalo zlaté ocenění na Eurobike 2017. Kolo je na webové stránce společnosti popisováno jako „unikátní, rychlé, lehké a bezproblémové“.

Tento popis sedí nejen pro výrobek, ale i pro výrobní proces společnosti. Mokumono Bicycles se nachází v Nizozemsku, kde je trh plný kol vyráběných v zámoří. Tom Schillers usiluje o zpřístupnění výroby jízdních kol tím, že kompletně vyrábí své výrobky v Nizozemsku, což je možné díky automatizaci výroby a slouží jako příklad toho, jak by technologie mohla být připravena k narušení outsourcingu v rámci výroby a umožnit tak efektivnější produkci po celém světě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766