Robotická kavárna Cafe X nabízí rychlejší a přesnější objednávky

Vážní pijáci kávy jsou velmi konkrétní v tom, jak chtějí svou objednávku, což může zpomalit obsluhu a v kavárně tak vzniká dlouhá fronta. CAFE X navrhuje řešení s robotickou kavárnou, která běží skrz aplikací.

Zákazníci provést objednávku přes kiosek nebo na mobilním telefonu. Stroje pak připravují nápoj rychle (za minutu dokáží zpracovat dvě objednávky) a s dokonalou přesností. Zatímco někteří se mohou obávat, že tím baristi přijdou o práci, ale CAFE X tvrdí, že tomu tak není. Community manager Sam Blum sdělil serveru Business Insider, že důraz bude kladen na „lidi, kteří pracují společně s technologií“, nikoliv jejich nahrazení. Stroje umožňují rychlejší obsluhu, zatímco zaměstnanci poskytují osobní dojem, že výroba kavárny je speciální.

Podnik, do kterého investoval i Peter Thiel, plánuje rozšíření i mimo kavárny. A to do kanceláří a dalších prostor. V San Francisku jsou nyní otevřeny dvě CAFE X.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762