Strojové učení pomáhá zákazníkům Adidasu podílet se na designu tenisek

Aby sportovní značka Adidas dokázala udržet tempo v oblasti spotřebitelských trendů, tak zapojila do svého dodavatelského řetězce vstupy zákazníků prostřednictvím strojového učení. Tímto se chce značka soustředit výhradně na inovativní produkty a služby v rámci jejich Future divize.

V loňském roce debutovala v Berlíně „Storefactory“, která umožňuje spotřebitelům vytvořit si vlastní svetry na vyžádání. Poté následovala Speedfactory, která totéž umožňovala s obuví. Současně s možností vytváření vlastní produktů v reálném čase se však zvýšila potřeba předvídání potřebných materiálů, které budou třeba v rámci dodavatelského řetězce. To bylo obzvláště důležité, protože Adidas v dubnu otevřel americkou základnu Speedfactory v Atlantě.

Využitím strojového učení je nyní značka schopna posoudit miliony návrhů vytvořených spotřebiteli, aby určila obecné trendy a využila tyto informace k chytřejšímu tvarování celého procesu navrhování. Tato snaha společnosti Adidas také znamená kreativní a méně invazivní způsob, jak integrovat potřeby a přání zákazníků do produktů a umožnit zákazníkům aktivní roli při navrhování zboží, než aby se spokojila s pouhých dat shromážděných na základě preferencí a chování spotřebitelů.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762