Nike cílí na ženy s novou edicí tenisek, které vznikly ve spolupráci s Vogue

Nike v rámci kolekce obuvi Air Jordan obvykle spolupracuje se slavným basketbalovým hráčem, ale pro vůbec první ženskou spolupráci, se sportovní značka rozhodla vybrat jiného partnera. Editorka časopisu Vogue Anna Wintour se spojila s Nike, aby společně navrhly dva páry tenisek v rámci projektu Vogue x Nike AWOK Air Jordan.

AWOK odkazuje na „Anna Wintour Okay“, což píše šéfredaktora, když schvaluje další vydání časopisu Vogue. Obuv bude mít také tag, který zní: „Edited by Vogue.“ První tenisky Air Jordan 1 budou vydány ve vybraných obchodech 21. července a prostřednictvím aplikace Nike Snkrs 22. července.

Boty jsou navrženy v retro stylu a jsou dodávány buď v červené nebo bílé kůži. Druhé tenisky, Air Jordan 3 SE, evokují klasické obleky Chanel s červenými nebo černými tvídovými přízvuky. Oboje tenisky jsou na zip, který nahrazuje typické tkaničky.

Tato spolupráce je součástí širšího úsilí Air Jordan uvádět boty na ženský trh, který je nedostatečný v tomto odvětví. Rozšiřuje také značku Vogue, která byla ovlivněna digitalizací zpravodajských médií a snižováním prodeje v tisku, což jí pomáhá oslovit více komerční nebo sportovní publikum, než by obvykle mohl tento módní časopis dosáhnout.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762