Max Burgers nabízí první klimaticky-pozitivní menu, které snižuje uhlíkové emise

Švédský řetězec Max Burgers sdělil, že vytvořil první „burger s pozitivním klimatem“, protože vyvážil všechny související uhlíkové emise o 110 % (a to i při zohlednění toho, jak zákazníci cestují do a z restaurace). Hosté, kteří jsou si vědomi vlivu produktů, které konzumují, budou mít jistotu, že „přispívají ke zlepšení klimatu naší planety každým kousnutím“.

Společnost Max Burgers je již léta proaktivní s iniciativami v oblasti životního prostředí, ale díky klimatickému pozitivnímu menu se snaží nejen omezit škodám na planetě, ale skutečně prospívá. Za tímto účelem měřily všechny emise a vybíraly jich co nejvíce. Značka bude pravidelně zasazovat stromy, aby nejen vyrovnala produkci oxidu uhličitého, ale také jej podpořila o dalších 10 %.

Nové menu se objeví 14. června ve všech 130 pobočkách v severní Evropě a na Středním východě. „Pokud chceme splnit Pařížskou dohodu, tak se nestačí zaměřovat jen na klima. Chceme jít dál a pomáhat odstranit další oxid uhličitý v atmosféře. O tom vlastně pozitivní uhlík je,“ uvedl pro Sustainable Brands šéf udržitelnosti společnosti Max Burgers Kaj Török.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762