Kreditní karta American Express bude vyráběna z plastu sesbíraného z oceánů

Globální bankovní společnost American Express se rozhodla vyrábět kreditní karty z plastového odpadu sesbíraného v oceánech. V rámci tohoto projektu mu pomůže organizace Parley. American Express chce s touto kartou redukovat množství odpadu z plastů a stejně tak i snížit počet karet na jedno použití. Tyto karty budou k dispozici v příštím roce poté, co skončí testování prototypu na trhu.

Spolu s tím American Express doufám, že karta zároveň zvýší povědomí o potřebě zachování čistých oceánů. Doug Buckminster ze společnosti American Express uvedl v tiskové zprávě: „Naše oceány hrají zásadní roli v našich životech, zdraví naší planety a zdraví cestování a turismu, které American Express dlouhodobě podporuje. Je důležité, abychom zvýšili povědomí a podíleli se na tom, aby naše oceány byly modré.“

Společnost American Express spojením této iniciativy s ekoturistikou ukazuje zákazníkům, kteří využívají kreditní karty ke sbírání mílí a bodů to, že společnost je v souladu s jejich životním stylem a cíli udržitelnosti.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762