VR Heat mapa sleduje pohyb očí zákazníka pro lepší optimalizaci obchodu

Švédská technologická společnost Tobii Pro zavádí technologii sledování očí, která pomáhá majitelům obchodů pochopit, co upoutává pozornost zákazníků.

Pomocí VR analýzy je Tobii schopno vytvořit několik map. K dispozici jsou tři typy: heat, opacity a journey. Každá z nich má jinou funkci. Heat map ukazuje, co nejvíce zaujalo pozornost zákazníka. Opacity map zatmaví oblasti, aby se pozornost přesměrovala jinam, zatímco journey map sleduje pohyb hlavy spotřebitele.

Tobii je schopno pomáhat jak ve fyzickým, tak digitálním prodejcům. S touto analytickou službou se mohou majitelé obchodů rozhodnout, jak nejlépe uspořádat inventář a jak jej navrhnout, aby byl konkrétní produkt co nejpřitažlivější. Tobii také umožňuje majitelům obchodů a značkám vyzkoušet několik různých layoutů a možností předem, než začnou investovat do hotové věci. Zároveň jim tento nástroj může ukázat nejen, jak mohou spotřebitelská data posílit podnikání, ale také jak vytvořit úchvatnější a zábavnější zážitky pro zákazníky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762