Aplikace Timeshifter pomáhá cestovatelům předcházet pásmové nemoci

Společnost Timeshifter pomáhá astronautům, elitním sportovcům a generálním ředitelům top firem vyhnout se jet lagu. Využívá k tomu svůj výzkum spánku a cirkadiánní neurovědu. Nyní je tento algoritmus k dispozici všem v rámci nové aplikace.

Aplikace navrhne každému uživateli osobní plán, který mu pomůže sesynchronizovat cirkadiánní rytmus s časovým pásmem, ve kterém se nacházejí. „Pomáhat cestujícím překonat pásmovou nemoc je dokonalým příkladem toho, jak mobilní zařízení zlepší naše životy nečekaným způsobem. A představuje posun paradigmatu v řešení jet lagu,“ říká Mickey Beyer-Clausen, generální ředitel společnosti Timeshift. „Jsme nadšeni, že konečně skoncujeme s veškerými mýty a dezinformacemi o jet lagu. Místo toho nabízíme účinný nástroj, který skutečně řeší základní příčinu pásmové nemoci.“

Aplikace používá strategii přizpůsobení individuálnímu uživateli a cílové destinace, aby nabídla praktickou radu, například vyvarování se kofeinu, kdy je třeba strávit melatonin nebo kdy se vystavit jasnému světlu, a pracovat na resetování cyklu. Aplikace celkově ukazuje možnosti mobilních aplikací v rámci zdraví a wellness, kdy se lidé mohou na cestách cítit lépe a mít z toho užitek.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762