Zákazníci si mohou navrhnout vlastní koktejl pomocí robotického barmana

Makr Shakr je robotická společnost, která se zaměřuje na bary. Společně s designovým a inovačním studiem Carlo Ratti Associati vytvořily plně automatizovaný barový systém pro masový trh.

Robotický barman dostal jméno Nino a má dvě mechanická ramena, který dokáží namíchat koktejl, jenž si zákazník vybral prostřednictvím aplikace. Poprvé se tento bionický bar objevil na výletních lodích Royal Caribbean a v mezinárodních hotelech či nákupních střediscích.

Kromě toho, že je Nino efektivní a cenově dostupnější než předchozí modely, umožňuje uživateli, aby si zvolil z menu koktejl nebo si navrhnul zcela svůj vlastní drink. Stačí si vybrat destiláty, ingredience a pojmenovat hotový drink podle svých představ.

Tyto robotické ruce dokáží využít přes 170 lahví k tomu, aby pro vás namíchal oblíbených drink. Navíc provádí všechny úkony, které barmani dělají, jako je míchání a nalévání. Jako bonus dokáže bavit lidi kolem některými tanečními pohyby.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762