Oculus Venues nabízí možnost zúčastnit se živých koncertů pomocí VR

Facebooková divize na virtuální realitu Oculus VR spustila novou funkci nazvanou Oculus Venues, která umožňuje lidem prožívat události živě prostřednictvím jejich VR headsetů.

Facebook v rámci spuštění nabídla bezplatný přístup na koncert australského umělce Vance Joye v Denveru. Následující noc společnost NextVR představila Gotham Comedy Live z NYC. Tato funkce je součástí aplikace Oculus, která je dostupná pro Android i pro iPhone, a je kompatibilní s oběma headsety, jak Oculus Go tak Gear VR.

Oculus Venues umožňuje virtuálním účastníkům prožívat události živě v různých režimech prohlížení, a dokonce mohou vedle vás sedět přátele v podobě avatarů, se kterými můžete prožívat zábavu. Aplikace umožňuje uživatelům zapnout sdílení v sociálních sítích, takže se mohou spojit s ostatními, kteří mají stejné zájmy.

VR tak může být zajímavý doplňkový prodej vstupenek. Zatímco vášniví fanoušci se nevzdají skutečného zážitku, tak levnější vstupenky přes Oculus Venues mohou přilákat větší dav a rozšířit geografickou oblast návštěvníků koncertů. Celkově virtuální realita nabízí větší dostupnost pro lidi, kteří nemohou nebo se obvykle neúčastní živých akcí, což pomáhá rozšiřovat publikum.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762