Homeless Webshop je e-shop, který oslovuje uživatele na jiných webových stránkách

Belgická agentura TBWA vytvořila jednoduchou, ale inovativní kampaň zaměřenou na získávání finančních prostředků pro místní neziskovou organizaci Solidarité Grands Froids, která podporuje bezdomovce v Bruselu. Namísto toho, aby organizace měla vlastní e-shop, který by byl dostupný přes odkaz, tak díky této kampani lze jeden e-shop umístit na libovolnou webovou stránku. Pod označením Homeless Webshop je tato e-commerce platforma skryta na jiných webových stránkách a vždycky připravena hledat domov online.

Majitelům webu stačí jen vložit řádek kódu na svůj web a Homeless Webshop ožije na jejich webu. Kdykoli návštěvník navštíví web, tak má možnost nakoupit věci jako je zubní kartáček, mýdlo, káva a další položky, které potřebuje bezdomovec.

Tento e-shop se už objevil na mnoha webových stránkách, včetně některých největších belgických stránek a populárních online magazínů. Díky tomu Homeless Webshop vidělo více než 1 milion návštěvníků.

Namísto dodržování tradičních metod fundraisingu tato taktika umožňuje větší dostupnost a cílení na internetu a zachycuje pozornost široké škály potenciálních dárců prostřednictvím reklamy na místech, které již uživatelé navštěvují.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762