Coca-Cola a 7-Eleven vytvořila věrnostní program, který je postaven na sázení

Coca-Cola uzavřela spolupráci s obchodem 7-Eleven, v rámci které přináší zákazníkům celou řadu soutěží, pomocí kterých mohou získávat body a výhry. Jedná se o větší kampaň „Go for the Goal“, která běží do 31. srpna. Jedna z aktivit probíhá během Mistrovství světa ve fotbale, kdy každý týden mohou soutěžící tipovat vítězné týmy. Pokud si tipnou správně, tak se posouvají výš v leaderboardu. První čtyři poté získají výhry od dárkových poukazů v hodnotě 2000 dolarů až po body v rámci věrnostního programu.

Kampaň „Go for the Goal“ je dlouhodobý koncept značek Coca-Cola a 7-Eleven, kdy vytvářejí lokální iniciativy na poskytování nejlepších zkušeností uživatelů pro každý domácí trh. Vzhledem k tomu, že personalizace stále více ovlivňuje postoje a chování spotřebitelů, tak Coca-Cola a 7-Eleven chápou důležitost vytváření vlastních kampaní pro různorodé demografické publikum. Tato marketingová strategie pomáhá maloobchodním značkám lépe spolupracovat se svými zákazníky a zmírňovat případné bolesti spotřebitelů, které by mohly vzniknout z rozdílných kulturních norem.

Bez ohledu na to, na kterých trzích vstupují kampaně Coca-Cola a 7-Eleven, je spotřebitelům jasné, že program 7Rewards je celosvětově sjednocená síť. Bez ohledu na to, kde se spotřebitel nachází ve světě, může se snadno přihlásit na program na stránkách 7Rewards.com pomocí funkce chatbot na Facebooku v rámci Messengeru.

Tato gamifikační kampaň využívá Mistrovství světa ve fotbale pro budování vztahů se zákazníky jak u značky Coca-Cola, tak u značky 7-Eleven v celosvětovém měřítku, čímž zasáhne obrovské publikum a jedná se tak o jednu z největších aktivačních kampaní zákazníků v historii značky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762