Citroën navrhl brýle, které léčí nevolnost z pohybu

Cestování v létě by mělo být příjemným zážitek, ale lidé, kteří jsou náchylní ke kinetóze (nevolnost z pohybu), nemusí mít z několikahodinového cestování autem zrovna radost. Výrobce automobilů Citroën se na tento stav zaměřil a během výzkumu zjistil, že jeden ze tří lidí zažije alespoň jednou v životě příznaky kinetózy. Tak se automobilka rozhodla nalézt řešení, které by mohlo fungovat jako alternativu k lékům. Mantrou značky je totiž poskytovat pohodlí z cestování všem.

Řešením Citroënu nese název SEETROËN (slovní hříčka názvu značky a anglického slova see = vidět) a jedná se o brýle, které využívají kruhy naplněné tekutinou, díky čemuž mozek bude mít stále pocit, že vidí rovný a stabilní horizont. Tento typ brýlí byl zpočátku vyvinut startupem Boarding Ring zejména pro námořníky. Testy prováděné společností odhalily 95% účinnost, což znamená, že téměř každý může zažít lepší cestování.

Brýle SEETROËN není třeba mít neustále na sobě. Jakmile člověk pocítí počáteční příznaky, tak si nasadí brýle a po 10 až 12 minutách se lidské vnímání sesynchronizuje s pohybem vnímání vnitřního ucha. Pak člověk může brýle sundat a užít si zbytek své cesty.

Citroën pracoval s designérským kolektivem 5.5 z Paříže, který vytvořil univerzální obroučky, jenž budou sedět na libovolnou velikost hlavy od dětí až po dospělé. První série brýlí SEETROËN se již vyprodal. Citroën očekává, že v září roku 2018 zahájí prodej další várky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762