Vesničané v Kolumbii mohou googlovat informace pomocí telefonátu

Lidé si docela zvykli na to, že inovace v komunikacích jsou výlučně velmi high-tech. To ovšem neplatí vždy. Inovace mohou pocházet odkudkoli, klidně i u staé technologie jako je obyčejný telefon. Přesně to ukázala komunikační a marketingová společnost MullenLowe SSP3. Tu najalo Ministerstvo komunikací a informačních technologií, aby problém s přístupem k internetu ve venkovských oblastech. Mnoho oblastí na venkově v Kolumbii nemá totiž přístup k internetu. Lidé žijící v těchto oblastech se spíše spoléhají na pevné linky a starší telefony než na chytré telefony. A vláda hledala levné a rychlé řešení.

K vyřešení tohoto problému agentura přišla s technologií MyLine. Pro vyhledávání na internetu bez přístupu k internetu stačí zavolat na telefonní číslo 6000913 z jakéhokoliv telefonu (ať už pevná linka nebo mobil). Čísla tvoří dohromady slovo Google a když uživatel toto číslo vytočí, tak je propojen s Google asistentem, kterému může položit otázku. Vlastní software zpracovává otázku a připojuje se k systému Google v cloudu. MyLine obdrží odpověď a namluví ji zpět volajícímu.

Inovace nedávno získala cenu Grand Prix na festivalu Cannes Lions International Festival of Creativity. Jednoduchost myšlenky oslovila všechny porotce, protože někdy se ty nejlepší nápady nemusí vztahovat na špičkové technologie.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762