Google Expeditions nabízí studentům objevovat svět pomocí rozšířené reality

V uplynulém roce společnost Google umožnila jednomu miliónu studentů otestovat vzdělávací aplikaci Expeditions, která využívá rozšířenou realitu k získání pozornosti žáků. Společnost nyní odprezentovala výsledky a zpřístupnila aplikaci veřejnosti. Díky tomu si mohou uživatelé prohlédnout více než 100 prohlídek exotických míst, vědeckých objevů a historických míst, a to vše z pohodlí svých mobilních telefonů.

Dostupné AR prohlídky zahrnují malebné výhledy na Velkou čínskou zeď i mikroskopické detaily bakterií. K dispozici je také více než 800 prohlídek virtuální realitou. Prohlídky jsou přístupné přes headsety, a pokud uživatelé tato zařízení nemají, tak to též funguje i přes chytrý telefon.

Kromě této aplikace společnost Google prodává AR/VR soupravy díky spolupráci s Best Buy Education. Soupravy jsou zaměřeny na učebny a najdete v nich tablety, VR headsety, telefony a router.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762