Nadace Habitat For Humanity používá plakát s insekticidem proti komárům

Nadace Habitat for Humanity spustila inovativní kampaň, jejímž cílem je pomoci předcházet chorobám přenášeným komáry, což je příčina závažných zdravotních problémů v některých zemích. Tato kampaň spočívá v plakátu, který se rozpustí, když prší, a tím se uvolní insekticid, který ničí larvy komárů v kombinaci s dešťovou vodou a pomáhá omezit šíření smrtícího hmyzu.

Za kampaní stojí agengura BETC Sao Paulo. Plakát byl speciálně navržen tak, aby pomohl bojovat proti komáru Aedes Aegypti, což je plemeno, které přenáší virus Zika, horečku dengue a další virulentní onemocnění. Plakát zároveň informuje místní komunitu o tom, jak je nebezpečné kousnutí od komára.

Uvolněný insekticid vydrží až 60 dní. Dokonce je insekticid šetrný k životnímu prostředí a je aplikován na rýžový papír s organickým lepidlem. Prostřednictvím této kreativní kampaně pomáhá nadace Habitat for Humanity omezit přenášení virů komáry a zároveň zvýšit povědomí o práci nadace.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762