Adidas nabízí fanouškům přístup k exkluzivnímu obsahu pomocí NFC čipu v míči

Adidas představil míč Telstar Mechta jako oficiální míč Mistrovství světa ve fotbale 2018. Stejně jako jeho předchůdce, Telstar 18, je tento oficiální fotbalový míč vyroben z tepelně lepených panelů s trojrozměrným povrchem. Nejvíce technologicky testovaný míč v historii mistrovství světa, Telstar Machta není jen nejinovativnějším, ale také i nejinteligentnějším oficiálním míčem.

Technologické vlastnosti těchto fotbalových míčů jsou k dispozici pouze pro uživatele. Vestavěný NFC čip umožňuje spotřebitelům komunikovat s míčem pomocí NFC aplikace přes chytrý telefon.

Na uživatelské cestě míč personalizuje zkušenost uživatele na základě jeho geografické polohy. Po jednoznačné identifikaci uživatele umožní aplikace odemknout exkluzivní videoobsah a informace. Navíc míč vytváří výzvy, které spotřebiteli umožní přímo reagovat s míčem. Uživatel si například může sám natočit a nahrát video, které poté může sdílet s komunitou Adidas Football.

Tato marketingová strategie ukazuje důležitost interakce se spotřebiteli a spoluvytváření obsahu kolem Mistrovství světa ve fotbale.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762