Forénzní značkování umožňuje zákazníkům ověřit pravost výrobku

Applied DNA Sciences se propojil se společností Videojet Technologies, aby společně vytvořili molekulární SigNature značení, které zajistí spotřebitelům, že dostanou to, co je skutečně inzerováno. Viceprezidentka Applied DNA Sciences Janice Meraglia to vysvětluje následovně: „Molekulární značení může být umístěno do surovin nebo aplikováno na povrch téměř jakéhokoli předmětu. Každá molekulární značka je formulována speciálně tak, aby se držela pevně a byla optimalizována tak, aby podporovala více autentizací v celém dodavatelském řetězci.“

SigNature značení je vytištěno molekulárním inkoustem a sledují tři prvky, aby byla zajištěna pravost: tag, test a trasa. Tiskárny jsou naprogramovány pouze pro přijetí určitého tagovacího cartridge. Tento systém umožňuje, aby produkty, které byly označeny, byly sledovány v průběhu dodavatelského řetězce. Se společností SigNature se spotřebitelé mohou ujistit, že produkty, které tvrdí, že jsou „vyráběny v USA“, jsou ve skutečnosti vyráběny ve daném státě, nebo že něco, co se považuje za „extra panenský olivový olej“, neobsahuje náhradní složky. Tento systém molekulárního značení bude rozšiřovat zodpovědnost distributorů a dává uvědomělým spotřebitelům větší klid.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762