Hotely mohou platit za matrace Elite Beds na základě jejich používání

Švýcarský výrobce luxusních postelí Elite Beds využívá RFI (rádiofrekvenční identifikaci) technologii pro své matrace jako součást nového leasingového modelu, kdy hotely budou moci platit za využití. RFI umožňuje značce Elite Beds sledovat používání a stav matrací, díky čemuž může účtovat zákazníky odpovídajícím způsobem. Lůžka jsou vybavena senzory AgoraBee, které jsou umístěny vertikálně a pomáhají monitorovat vše od tlaku, kterým matrace prochází během používání, až po informaci, kdy byla matrace naposledy přetočena.

Technologie RFI je prospěšná jak pro dodavatele, tak i pro kupujícího. Díky tomu, že senzory dokážou přesně sledovat veškeré opotřebení a poškození matrace, si mohou Elite Beds měsíčně účtovat poplatky místo toho, aby hotely museli předem platit velké částky.

Sledování dat nejen zajišťuje, že jsou hotely účtovány za používaná lůžka, ale také to pomáhá v rámci plánu údržby, díky čemuž Elite Beds může zajistit, aby vše bylo v nejlepším stavu. Toto partnerství nabízí hotelům šanci poskytnout svým zákazníkům luxusní zážitek ze spaní a současně poskytnout své kvalitní matrace za dostupnou cenu.