Weather Channel pomocí smíšené reality zobrazil následky tornáda přímo ve svém studiu

Weather Channel zvyšuje hodnotu zábavy tím, že zavádí obsah s immersive mixed reality (IMR) – ponořující smíšená realita. Moderátor Jim Cantore v pořadu informoval veřejnost o úderu tornáda, kdy bylo celé studio zpustošeno realistickým zobrazením bouře, Cantore během moderování ohýbal létajícím troskám a kryl se.

Během virtuální bouře Cantore radil divákům, co mají dělat v případě skutečného tornáda, a ukazoval divákům, kde se nejlépe skrýt a proč je třeba se vyhnout nejvzdálenějším stěnám domu. Technologie smíšené reality tak slouží jako vizuální pomůcka a podporuje Cantoreho vyprávění, což povzbuzuje diváky k většímu zapojení a poskytuje jim vzdělávání o velmi reálných hrozbách extrémního počasí.

Kombinace skutečných efektů, které umožnila Unreal Engine od Epic Games, může přispět ke zvýšení sledovanosti díky živějšímu a ponořujícímu vyprávění a zároveň poskytuje praktický a přístupný způsob, jak informovat diváky o tom, jak zůstat v bezpečí, zvláště v místech, který hrozí extrémní počasí. Síť plánuje tuto metodu využít v 80 % všech svých pořadů do roku 2020.