Michelin a Vans komunikují bezpečnost na silnicích pomocí limitované edice tenisek

Moderní automobily přicházejí s nejrůznějšími technologiemi pro řidiče, které jim pomáhají ke snížení rizika autonehody. Ale žádná technologie nebude fungovat správně pokud pneumatiky budou opotřebované nebo nesprávně nahuštěné. Ve skutečnosti špatně udržované pneumatiky mají podle statistik z Národní správy bezpečnosti silničního provozu na svědomí 300 000 autonehod mladistvých. To bohužel přispívá k tomu, že autonehody způsobují ve Spojených státech nejvíce úmrtí mladistvých.

Za účelem zvýšení povědomí o tomto problému se výrobce pneumatik Michelin spojil s prodejcem obuvi Vans, aby představil #StreetTreadContest. Myšlenka spárování výrobce pneumatik se obuvnickou značkou není pro tuto soutěž náhodná, protože podle informací mladiství utrácejí podobné procento svých celkových příjmů na boty (8 %), stejně jako na auta (9 %).

Teenageři se mohou zapojit do soutěže v průběhu celého léta 2018 tím, že si pořídí fotografie sebe sama, jak provádějí „penny test“ a sdílejí fotografii s tlakoměrem se správně zobrazujícím tlakem nahuštěné pneumatiky. Penny test je jednoduchý způsob měření opotřebovaného vzoru pneumatiky: Pokud do drážek vložíte penny a Lincolnova hlava je vidět celá, tak je třeba pneumatiku vyměnit. Náhodně vybraní soutěžící získají limitovanou edici tenisek Vans v barvách a vzorem Michelin.

Spolupráce mezi značkami Michelin a Vans je hezký způsob, jak uchopit vážné téma a představit ho mladistvým relevantním způsobem. Zároveň soutěží vzniká obsah, který učí ostatní o tom, jak zkontrolovat a správně nahustit pneumatiky.