eBay nyní umožňuje sestavit si vlastní tržiště podle zájmů uživatele

Jedním z problémů dnešního online tržiště je ohromný počet možností a informací, kterými si musí spotřebitelé projít. eBay má za cíl zjednodušit proces tím, že umožní uživatelům vytvořit si vlastní personalizované tržiště s nástrojem zvaným Interests (Zájmy), který používá algoritmy a masivní datové úložiště eBaye.

Funkce Intestest vylepšuje zážitek z nakupování na eBayi tak, že vezme v úvahu styl uživatele, jeho záliby a vášně, následně zobrazí přizpůsobený obchod na základě odpovědí v rámci dotazníku. Bradford Shellhammer, vedoucí personalizace společnosti eBay, to popisuje následovně:

S více než 1 miliardou položek, od aut až po brýle, je naším cílem pomoci uživatelům snadno objevovat věci, které milují, a zároveň odstraňovat z nabídek věci, které nejsou pro ně relevantní. Nakupující mohou nyní procházet a inspirovat se obchodem, který je postavený přesně pro ně a založený na tom, co skutečně hledají.

Služba Interests je nyní k dispozici prostřednictvím aplikace eBay na systémech Android a iOS v USA, a ještě tento rok by měla být služba k dispozici globálně.