Sada Tyto Care nabízí rodičům telemedicínu

Není žádným tajemstvím, že děti často onemocní, a i když se mnohdy nemusí jednat o nic vážného, tak přesto rodiče rádi navštíví lékaře, aby se ujistili. Ale zaneprázdnění rodiče to mají komplikovanější a musí najít způsob, jak dostat jejich dítě k pediatrovi. Dedi Gilad, izraelský podnikatel a otec dvou dětí, vytvořil domácí lékařskou soupravu zvanou Tyto Care, která odesílá domácí výsledky odebrané rodiči doma přímo lékaři, aby je mohl analyzovat.

Sada za 299 dolarů je dodávána s modulárním zařízením se stetoskopem, teploměrem, otoskopem a speciálním fotoaparátem, takže rodiče mohou monitorovat srdce, plíce, uši a fotografovat oči, kůži a hrdlo fotoaparátem s vysokým rozlišením. Odtud se pediatr (který musí být též zákazníkem Tyto Care, aby získal přístup k údajům) podívá na data a sdělí diagnózu. Systém není samozřejmě určen k tomu, aby nahradil nošení dítěte k lékaři, pokud se jedná o něco vážného, tak bude vždy třeba osobní návštěva lékaře.

Tato nová technologie bere v úvahu nejen potřeby zdravotní péče dětí, ale také trápení rodičů, aby poskytli správnou a neodkladnou péči svým dětem. A i když toto zařízení může vyvolat obavy ohledně dat, tak tato domácí sada umožňuje rodičům ušetřit čas, peníze a stres z pohodlí domova.