Módní značka Choosy nabízí outfity na základě zájmu na Instagramu

Rychlá móda je byznys, který je postaven na rychlých obrátkách. Zároveň však závisí na vysoké návratnosti zboží, aby se oblečení udrželo v oběhu. Značka Choosy je právě na tomto byznysu postavená a snaží se odhadovat, co lidé budou chtít nosit na základě influencerů a vytvářet tak styly, které poté prodává.

Algoritmus společnosti hledá komentáře u příspěvků od celebrit na Instagramu, kde se uživatelé ptají, kde mohou koupit daný produkt. V tu chvíli značka jede na plné obrátky a hledá dané produkty. Uživatelé mohou rovnou okomentovat fotografii pomocí hashtagu #GetChoosy, čímž upozorní systém na daný módní styl, který je na fotografii. Algoritmus je rozšířen o „Stylové skautky“, které hledají nový módní styl. Choosy týdně představí deset nových stylů. Položky stojí méně než 100 dolarů za kus a jsou upraveny a odeslány zákazníkovi do dvou týdnů.

Tato nová strategie implementuje algoritmy a myslí na to, co zákazníci chtějí, nesnaží se je přesvědčit o koupi předem vybraných návrhů. Tato strategie dává smysl, protože značka Choosy získala tento měsíc od investorů 5,4 milionu dolarů.