0

Americký řetězec Domino‘s začne používat umělou inteligenci na rozpoznávání hlasu, která dokáže přijímat telefonické objednávky. Domino’s nyní svého bota zvaného DOM testuje na 20 pobočkách napříč USA. 65 % objednávek je zpracováváno prostřednictvím digitálních platforem, včetně webových stránek a aplikací, kde DOM je od roku 2014 k dispozici jako virtuální asistent na objednávky. Generální ředitel společnosti Domino Patrick Doyle uvedl v prohlášení:

Věříme, že přirozené rozpoznání hlasu je budoucností. Je to vidět na vzestupu virtuálních asistentů jako je Alexa od Amazonu a Google Home. Ještě důležitější je, že umělá inteligence poskytuje skvělé učící se nástroje, které nám více umožňují, abychom našim zákazníkům poskytli pohodlí a lepší pracovní přístup pro naše členy týmu. S DOMem na telefonu a naší objednávací technologií AnyWare je naším cílem, abychom jednoho dne byli 100% digitální.

DOM je schopen zefektivnit objednávkový proces na pobočkách. Umělá inteligence se postará o příkazy uskutečněné prostřednictvím telefonních hovorů, zatímco personál zpracovává objednávky a přípravu jídel. Toto rozhraní umožňuje firmě Domino’s stavět reputaci přátelské tváře, která klade zákazníky na první místo. S DOMem na telefonu se mohou zaměstnanci více věnovat kontrole kvality, zákaznickému servisu a řízení času.