Bot společnosti Domino’s Pizza odpovídá na telefonní objednávky

Americký řetězec Domino‘s začne používat umělou inteligenci na rozpoznávání hlasu, která dokáže přijímat telefonické objednávky. Domino’s nyní svého bota zvaného DOM testuje na 20 pobočkách napříč USA. 65 % objednávek je zpracováváno prostřednictvím digitálních platforem, včetně webových stránek a aplikací, kde DOM je od roku 2014 k dispozici jako virtuální asistent na objednávky. Generální ředitel společnosti Domino Patrick Doyle uvedl v prohlášení:

Věříme, že přirozené rozpoznání hlasu je budoucností. Je to vidět na vzestupu virtuálních asistentů jako je Alexa od Amazonu a Google Home. Ještě důležitější je, že umělá inteligence poskytuje skvělé učící se nástroje, které nám více umožňují, abychom našim zákazníkům poskytli pohodlí a lepší pracovní přístup pro naše členy týmu. S DOMem na telefonu a naší objednávací technologií AnyWare je naším cílem, abychom jednoho dne byli 100% digitální.

DOM je schopen zefektivnit objednávkový proces na pobočkách. Umělá inteligence se postará o příkazy uskutečněné prostřednictvím telefonních hovorů, zatímco personál zpracovává objednávky a přípravu jídel. Toto rozhraní umožňuje firmě Domino’s stavět reputaci přátelské tváře, která klade zákazníky na první místo. S DOMem na telefonu se mohou zaměstnanci více věnovat kontrole kvality, zákaznickému servisu a řízení času.