8 lvů pro Českou republiku na festivalu Cannes Lions 2018

Shortlist v poslední kategorii Sustainable Development Goals se nakonec nepodařilo agentuře Y&R Prague za práci pro Českou spořitelnu proměnit, ale přesto má společně s Geometry Prague důvod co slavit. Česká republika si totiž nakonec z letošního ročníku odnáší 8 lvů, což je o jednoho lva méně oproti roku 2016, ale přeci jen letos je to větší úspěch (důvod jsme rozebírali zde). Z celkových 166 přihlášek se tedy celkem podařilo získat 8 lvů a 17 shortlistů.

K shortlistované práci od České spořitelny se vyjádřila Patricia Bartuira, ředitelka agentury FleishmanHillard.

Bylo to velmi originální. Neznám žádné jiné místo, kde by stranou žili postižení a byla zde vytvořená komunita jen pro ně. A to byl hlavní důvod, proč myšlenka byla skvělá. V porotě jsme o tom diskutovali hodně. Nevím, zda to bylo tím filmem, který nebyl dostatečně jasný ohledně výsledků. Film byl sice velice emocionální, ale to na medaili není.

Na případovou studii se můžete podívat zde:

To je z letošního ročníku Cannes Lions vše. Doufáme, že nám zachováte přízeň i nadále a příští rok se můžete opět těšit na zajímavé články z Cannes.

Finální bilance pro ČR v Cannes:

Geometry Global Prague – Touching Masterpieces: 1 stříbro, 3 bronzy, 10 shortlistů;
Y&R Prague – Reportér magazín: 1 stříbro, 2 bronzy, 2 shortlisty; Post Bellum: 1 bronz; Mamma Beer: 2 shortlisty; Česká spořitelna: 3 shortlisty;