Bronz v kategorii Innovation, Česká republika tak slaví největší úspěch v historii Cannes Lions

Tým z Geometry Global se mohl radovat z lvů, které v průběhu festivalu nasbíral (psali jsme tu a tam), ale zároveň ho čekala ještě jedna velká zkouška v kategorii Innovation. A tou byla osobní prezentace před mezinárodní porotou v jejíž čele byl Tor Myhren, Viceprezident marketingové komunikace společnosti Apple.

Tým dal do prezentace všechno a odpověděl na všechny dotazy poroty. Díky tomu si tým odnáší bronzového lva a Česká republika se může pyšnit prvním lvem v této kategorii! Pro Českou republiku se tak tento ročník stává nejúspěšnější v historii festivalu Cannes Lions. Sice (zatím) nepřekonala rekord v počtu vyhraných lvů, kdy si Česká republika v roce 2016 odnesla celkem 9 lvů. Nicméně poměrově se jedná o největší úspěch. V roce 2016 totiž agentury do Cannes podaly 248 přihlášek, z nich vzešlo 9 lvů. V letošním roce bylo podáno 166 přihlášek a je z toho zatím 8 lvů a 17 shortlistů. To je poměrově velký rozdíl a jen to potvrzuje schopnost českých agentur vytvářet skvělé a kreativní práce.

Aktuální bilance pro ČR v Cannes:

Geometry Global Prague – Touching Masterpieces: 14 shortlistů, 1 stříbro, 3 bronzy;
Y&R Prague – Reportér magazín: 5 shortlistů, 1 stříbro, 2 bronzy; Post Bellum: 1 shortlist, 1 bronz; Mamma Beer: 2 shortlisty; Česká spořitelna: 3 shortlisty;