Tento uhlíkově neutrální hotel se může postavit kdekoliv na světě

I v hotelovém sektoru se dá setkat s inovacemi. Vždy je hledat nové a kreativní způsoby ubytování, které si budou chtít cestovatelé vyzkoušet. Můžete navštívit plovoucí hotel, unikátní dům na střeše hotelu, nebo první powerhouse hotel na světě. Nyní inženýři z WSP spolupracují s architekty z Innovation Imperative, aby vytvořili modulární hotelové podložky, které mohou být uspořádány různými způsoby tak, aby hotel měl ideální umístění na daném místě.

Podložky jsou vyrobeny z betonových panelů s ostrými hranami a futuristickou estetikou. Tetra Hotel je považován za zcela udržitelný, protože panely pocházejí z místních materiálů a jsou postaveny na místě. Kromě toho je mobilní hotel navržen tak, aby byl šetrný po vzoru „carbon-neutral“.

Klíčovou myšlenkou projektu je možnost instalace hotelu na vzdálených místech po celém světě, což hostům umožní příjemnější cestování a zážitek z ubytování. První místa budou odhalena letos v létě a podle serveru Dezeen hotel hledá místa v Norsku, Kanadě, Novém Zélandu, Španělsku, Portugalsku, Andoře, Maďarsku, Velké Británii a na Kapverdách.