Puma vyrobila obuv, která využívá bakterie ke zvýšení výkonu atletů

Značka Puma vyvíjí novou obuv, která se bude přizpůsobovat uživateli pomocí biotechnologie. Tato nová obuv je výsledkem spolupráce Pumy s MIT Design Lab. Jejím cílem je přinést uživateli lepší zážitek z nošení. Boty jsou spárovány s chytrými zařízeními pro čtení nasbíraných analýz, ale opravdovým tajemství při výrobě těchto samoučících se bot jsou bakterie. Obuv si dokáže sama vytvářet průduchy pro dýchání, a má paměťovou vložku, která zvyšuje výkon sportovce a zabraňuje únavě.

Vložky do bot Deep Learning Insoles pracují ve třech vrstvách. První vrstva se mění na základě sloučenin v potu nositele, které jsou detekovány bakteriemi, druhá vrstva katalogizuje tyto změny, které jsou pak posílány do spárovaných zařízení (jako je mobilní telefon) pomocí třetí vrstvy. Dýchací obuv obsahuje mikroorganismy v materiálu, které rostou cestami určené pro větrání, když je uživatel potřebuje.

Použitím těchto biologických prvků vytváří Puma šablonu, která je pro každého nositele jedinečná. Zatímco tyto produkty jsou experimenty bez stanoveného termínu distribuce, vývoj těchto bot a partnerství s MIT Design Lab má potenciál ovlivnit budoucí funkční oblečení.