American Express natočil film pro držitele platinových karet (a poté film zničil)

Společnost American Express se v průběhu let intenzivně snažila, aby se stala základem exkluzivity. Majitelé společnosti American Express mají přístup ke službám, ke kterým jiní držitelé kreditních karet nemají přístup, včetně vstupenek na speciální akce. A přesně to se rozhodla poskytnout společnost American Express klientům v Argentině. Pro držitele platinových karet natočila speciální film, který byl po projekci zničen a nikdo jiný jej už tedy nespatří.

Kampaň připravila agentura Ogilvy Buenos Aires, která spolupracovala se španělským režisérem a scénáristou Alexem de la Iglesia, který natočil krátký film „Once in a Lifetime“ (Jednou za život). Iglesia osobně zničil film po projekci tak, že hodil svůj laptop s jedinou kopií filmu do nádrže plné vody.

Držitelé karet Platinum, kteří se nemohli fyzicky dostavit na projekci, se mohli dívat dálkově prostřednictvím živého přenosu, který byl přístupný pouze s čísly jejich karet. Nejefektivnější součástí této reklamní strategie je vizuální zničení filmu, což vyvolá skvělé PR a vyšle potřebné sdělení. Samotný film mohl být sice průměrný, ale ve skutečnosti záleží jen na tom, že jej mohl vidět jen vybraný počet lidí.