5 lvů pro Českou republiku! Opět boduje Y&R Prague a Geometry Global

Zatímco dopoledne se mohla radovat jen agentura Y&R Prague ze tří shortlistů v kategoriích PR a Direct, tak večer při vyhlašování vítězů v kategoriích Industry Craft, Film Craft a Digital Craft byla radost dvojnásobnější, protože lvy si kromě Y&R odnáší i agentura Geometry Global.

Ale pěkně popořadě. Agentura Y&R Prague v kategoriích Industry Craft a Film Craft proměnila tři z pěti shortlistů. Konkrétně má dva bronzové lvy pro magazín Reportér a jeden bronz pro Post Bellum.

A teď ke Geometry Global. Ta si ke svému bronzovému lvu z kategorie Health & Wellness může připsat další bronz a stříbro. Tentokrát z kategorie Digital Craft, kde se agentuře podařilo proměnit shortlisty v podkategoriích Innovative use of technology (stříbro) a technological achievement in digital craft (bronz). Co se týče shortlistů v kategorii Brand Experience & activation, tak ty se agentuře nepodařilo proměnit.

Přesto se oproti loňskému roku jedná o velký úspěch, protože v roce 2017 si Česká republika odneska “jen” tři lvy. Zlato a dvě stříbra za kampaň pro  český Newsweek, kterou vytvořila agentura Y&R Prague. Největší úspěch na festivalu Cannes Lions měla Česká republika v roce 2016 s devíti lvy (McCann: 1 zlato, 1 bronz; Y&R Prague: 2 stříbra, 5 bronzů). Ještě je stále naděje, že se letos podaří toto číslo překonat. Geometry Global se zítra dozví, zda získá lva v kategorii Innovation. Youngové se dozvědí, zda promění shortlisty v kategoriích PR a Direct, a navíc má agentura dvě přihlášky v kategoriích Sustainable Development Goals Lions a Titanium Lions.

Aktuální bilance pro ČR v Cannes:

Geometry Global Prague – Touching Masterpieces: 14 shortlistů, 1 stříbro, 2 bronzy;
Y&R Prague – Reportér magazín: 5 shortlistů, 1 stříbro, 2 bronzy; Post Bellum: 1 shortlist, 1 bronz; Mamma Beer: 2 shortlisty; Česká spořitelna: 2 shortlisty;