Jak s mileniály mluvit o sexu

Společnost SKYN a její kreativní agentura Sid Lee společně vybudovaly jednu z předních světových sexuálních značek. Svět se mění a lidstvo je poháněné zejména zábavou, technologiemi a kulturou. To radikálně změnilo i náš přístup k randění, sexu a vzájemnému propojení.
Proto bylo pro značku SKYN důležité hledat insighty, u kterých jejich cílová skupina pocítí propojení. A tou cílovou skupinou není nikdo jiný než mileniálové. Problémem je, že 52 % mileniálů nevěří reklamě.
Před deseti lety lidé chodili do nočních klubů, na rande chodili do kina, nebo na večeři. Ale dnes mají mileniálové všechno u sebe v mobilu. Netflix nahradil potřebu chodit do kina, Spotify nabízí klub přímo u vás doma a roznáškové služby vám přivedou jídlo z restaurace až domů. Všechno se tak odehrává doma, což může být těžké v rámci komunikace k cílové skupině, zejména ve světě intimity.
V oblasti intimity se objevily tři trendy, které odhalují vlastně to, že přestal existovat stud. Vychází to ze statistik, kdy počet sexuálních hraček ve Velké Británii překonal počet myček v domácnostech.

Trendy v oblasti sexuality

Láska je bez studu – obliba techniky analingus, zadní pokoje, streamující dívky, revenge porno. Dokonce i seriály na HBO zobrazují explicitní sex.
Láska je na vyžádání – Jen díky aplikaci Tinder proběhne k 1,5 milionů schůzek týdně
Láska je nebinární – straight, bi, sapio, pan, demi, poly

A přesto, že tu jsou takové trendy, tak nikdy nebylo těžší získat intimní nebo smysluplný vztah. Právě zde leží paradox lásky a vztahu, protože to zcela změnilo chování současné generace. Což dokazují í následující tři statistiky:

80 procent mileniálů zažilo takzvaný „ghosting“. Což znamená, že člověk, se kterým jste randili, s vámi přeruší bez jakéhokoliv vysvětlení kontakt. Nezvedá telefony, nereaguje na zprávy apod. Prostě hraje mrtvého brouka, aby nemusel řešit konflikt, který při rozchodu vzniká.
Další statistikou je, že mileniálové mají méně sexu než předchozí generace. Hned na to navazuje další údaj, kdy 4 ženy z 10 preferují masturbaci oproti sexu s vlastním partnerem.

Sérioví monogamisté

Na základě těchto trendů a statistik si v agentuře Sid Lee uvědomili, že je tu jeden segment, kde se nachází jejich cílová skupina. Tím segmentem jsou sérioví monogamisté, a tak vznikla cílová skupina značky SKYN.

Young men and women living on their own or with friends, in the early years of their career. For serial monogamists, having good sex is becoming more important thans simply having one.

Z tohoto insightu vzešla strategie „Feel Everything“, což je poměrně osvobozující vyjádření pro mileniály. V tomto životě chtějí pocítit všechno. Proto nemají hranice. Proto tolik experimentují. Proto není pro ně pohlaví důležité. Proto chtějí všechno cítit každý den. Nejdřív si tuto strategii vyzkoušeli v Polsku, kde to mělo velký ohlas, a tak to nasadili globálně.

Kampaně postavené na intimitě

První z kampaní se jmenuje Save intimacy, kde se značka SKYN pustila do nové mise k identifikování a odstranění intimních bariér.

V druhé kampani s názvem Yes, yes, yes! se SKYN vydal do ulic Austrálie, aby oslavil historické volby ohledně legalizace manželství homosexuálů.

V poslední kampaní vyslal SKYN reálné zákazníky, aby otestovali intimní místa kolem světa a podělili se o své příběhy v neobvyklém cestovním průvodci.