Y&R Prague boduje v kategorii print, Geometry Global má další dva shortlisty

Agentura Y&R Prague si každý rok nasazuje laťku výš a výš. Od roku 2012 bez přestávky vyhrává lvy na festivalu Cannes Lions. Její dominantou byly vždycky kategorie zaměřené na craft jako je print nebo film. Postupně se však v soutěži objevují i práce mimo klasická média. Za zmínku stojí například pivo Mamma Beer (které získalo včera shortlist) nebo desková hra svítící v noci pro značku Innogy. Letos agentura na festival Cannes Lions podala 96 přihlášek.

Ale Y&R Prague bez prací v kategorii Print by bylo jako karlovarský filmový festival bez Jiřího Bartošky. Tým Terezy Svěrákové se tak může radovat ze shortlistu za svou práci pro magazín Reportér.
Časopis Reportér je měsíčník zaměřený na investigativní žurnalistiku. Zahrnuje důležité, často kontroverzní předměty. Tisková kampaň ukazuje, že informace, které Reportér poskytuje, mají sílu změnit vaši perspektivu.

Na závěr nesmíme opomenout také dva další shortlisty pro Touching Masterpieces, konkrétně v kategorii design za digitální instalaci a nekomerční výstavu.

Aktuální bilance pro ČR v Cannes:

Geometry Global Prague – 9 shortlistů celkem za Touching Masterpieces
Y&R Prague – 1 shortlist za Mamma Beer, 1 shortlist za print pro Reportér magazín