Restaurace Bareburger využívá rozšířenou realitu k zobrazení menu

V některých restauracích si mohou zákazníci nechat zobrazit jídla na stole pomocí rozšířené reality, za kterou stojí startup Kabaq. Díky Snapchat Lenses mohou hosté skenovat Snapkódy z nabídky a prohlédnout si jídlo z libovolného úhlu. Dále také bude možné přidávat filtry a sdílet jídla se svými přáteli.

Bareburger je mezi prvními, kteří tuto technologii využívají a v současné době vyvíjí nabídku za využití rozšířené reality pomocí reálných fotografií jejich jídla. Tzv. fotogrammetrie, kdy je pořízeno několik fotografií z ruzných úhlů, než jsou poté převedeny do 3D modelu a optimalizovány. Během příprav na oficální uvedení do provozu dala restaurace 5 000 šťastlivcům využít exkluzivní Snapkódy, které jim umožní otestovat tuto funkci předtím, než půjde do ostrého provozu.

Implementace rozšířené reality se však neomezuje pouze na Snapchat. Kabaq může také integrovat technologii do Facebooku nebo dokonce na zakázku vytvořené aplikace pro každou restauraci. Nakonec může tento vývoj vést k tomu, že více restaurací začne upřednostňovat digitální menu před papírovým.