Cannes Lions 2018 má 166 přihlášek z České republiky

Cannes Lions International Festival of Creativity zveřejnil počet přihlášených prací do soutěž. Celkem nakonec bylo podáno 32 372 přihlášek z 90 zemí. Z toho jich je 166 z České republiky, což je o 4 přihlášky více oproti minulému roku. Festival teprve začíná, ale Česká republika už má shortlist v kategorii Innovation za rozšířenou realitu, díky které se mohou nevidomí dotýkat uměleckých děl.

Philip Thomas, generální ředitel společnosti Ascension Events a zvolený předseda představenstva Cannes Lions dodal:

„V loňském roce jsme se rozhodli stisknout resetovací tlačítko ohledně festivalu Cannes Lions, uzavřeli jsme tři velké kategorie a sloučili mnoho podkategorií. To vedlo k menšímu počtu přihlášených prací, ale z dlouhodobého hlediska to bylo správné rozhodnutí.“

Došlo tedy ke zrušení kategorií Cyber, Integrated a Promo & Activation. Dále bylo odstraněno více než 120 podkategorií, což ovlivnilo snížení přihlášek o 13 %.

Co se však oproti loňskému roku zvýšilo, tak to je počet značek, které se do soutěže přihlásily. Oproti loňsku vzrostl počet přihlášek o 84 %.

Jose Papa, výkonný ředitel společnosti Cannes Lions dodává:

„To jen potvrzuje, že si značky uvědomují hodnotu, kterou kreativita má pro jejich podnikání a návratnost investic. Další významná změna je nárůst vlastníků médií, kteří přihlásili o 59 % více prací oproti loňsku.“

K reflektování nových výzev kreativního marketingu byly pro tento rok přidány dvě nové kategorie Creative eCommerce a Sustainable Development Goals, ve kterých je 1 166 prací. Podle Joseho Papa je to indikátor odvětví, které se zaměřuje na využití kreativity jako hnací síly pro dobro. Organizátoři soutěže věnují příjmy z těchto přihlášek zpět významným charitativním organizacím.