Lidé na internetu soutěží, kdo připraví nejvěrohodnější jídlo z McDonald’s

Co se kdysi začalo jako hobby, se stalo internetovou senzací. Umělec Joel Cornell totiž vytvořil jídlo, které vypadá a chutná jako jídlo od McDonald’s, v rámci zábavné aktivity na grilovací akci s přáteli. Tato aktivita přilákala přibližně 21 000 nových členů do jeho Facebookové skupiny.

Joel pro web Mirror sdělil: „Byla to taková sranda, ale lidi říkali, že je to opravdu dobré jídlo. Tak jsem se podělil o některé fotky mého jídla na internetu a lidi to začala zajímat. Založil jsem skupinu a lidi se začali přihlašovat.“

Post by Ta Ni in the Facebook group. Amazingly done. Triple Cheeseburger and Double Cheeseburger Appearance: 8/10 Taste: 10/10 can’t tell the difference Ingredients: – Buns: La Fournee Doree Brioche Burger Rolls – by themselves I thought these were way too sweet, but once everything was together it was perfect. I tried to do an egg wash on regular burger buns before this to get the right appearance/taste but they were pretty shit so I binned them. – Cheese: Dairy Lee Burger Slices, nothing new there – Onions: Hoyts dried onion – rehydrated with equal parts onion and water – Lean beef mince – tomato sauce/mustard Pre-made pickles a week in advance – small cucumbers, maple syrup, apple cider vinegar, sea salt, dill, fennel seeds and mustard seeds. Burgers made with lean mince and generous to unhealthy amounts of salt and pepper. Shaped and semi-froze between baking paper. Lightly toasted the burger buns and set aside Cooked burgers on medium to high heat with another pan on top so they wouldn’t expand. Assembled and microwaved for 15 seconds to get the buns/cheese right. Consumed, got the meat sweats.

Příspěvek sdílený Homemade McDonald’s™️ (@homemade_mcdonalds),

Členové se připojují k zábavě tím, že zveřejňují své vlastní verze jídel McDonald’s a jejich recepty. Ostatní pak mohou hodnotit příspěvky od 1 do 10 v závislosti na tom, jak přesvědčivě jídlo vypadá. Členové také sdílejí recepty a metody. Aby fotografie byly více uvěřitelné, někteří členové používají skutečné balení potravin McDonald’s. Výtvory si nyní můžete prohlížet i na Instagramovém profilu.